Dalin emrat e viktimave të zjarrit në Astir, Policia: Nëna ndërroi jetë, djali 36-vjeç nën kujdesin e mjekëve

Shqipëria

Dalin emrat e viktimave të zjarrit në Astir, Policia: Nëna ndërroi jetë, djali 36-vjeç nën kujdesin e mjekëve

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 08:20
Ilustrim

(E plotësuar) - Zbulohet identiteti i gruas që humbi jetën nga zjarri në apartamentin e saj në zonën e Astirit në Tiranë dhe i të birit të saj.

Gruaja 62-vjeçare quhet Hava Osmenaj kurse djali Klodian Osmenaj, 36 vjeç. Pasi janë hedhur nga ballkoni për t’i shpëtuar flakëve që ranë në apartamentin e tyre në katin e tretë, nëna nuk ka mundur të shpëtojë, kurse djali ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Policia e Shtetit njoftoi se ngjarja ndodhi rreth orës 5:55, në Astir, pasi ra zjarr në katin e tretë një pallati.

Dyshohet se në pamundësi për të dalë jashtë gjatë kohës së zjarrit janë hedhur nga lartësia, dritarja, shtetasja H.O, rreth 62 vjeçe dhe djali i saj K.O, 36 vjeç.

Si pasojë ka ndërruar jetë shtetasja H. O, ndërsa shtetasi K. O, ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

***

Rreth orës 05:55, në Astir, ka rënë zjarr në katin e 3-të një pallati.

Dyshohet se në pamundësi për të dalë jashtë gjatë kohës së zjarrit janë hedhur nga lartësia( dritarja) shtetasja H. O, rreth 62 vjeçe dhe djali i saj K. O, 36 vjeç.

Si pasojë ka ndërruar jetë shtetasja H. O, ndërsa shtetasi K. O, ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat