“Kemi punë të tjera para vettingut”/ Shehi ftesë opozitës: Duhet të marrim ca vendime për…

Shqipëria

“Kemi punë të tjera para vettingut”/ Shehi ftesë opozitës: Duhet të marrim ca vendime për…

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 22:19
Dashamir Shehi

Teksa thekson se mbështet ndryshimin e Kushtetutës, kreu i PAA-së, Dashamir Shehi thotë se para vettingut të politikanëve PD duhet të merret me disa çështje të tjera më imediate.

Shehi u shpreh se duhen marrë ca vendime për sistemin e drejtësisë dhe atë zgjedhor, pasi zgjedhjet lokale po afrojnë.

Shehi: Ne kemi ca tema të tjera para vettingut. Duhet të marrim ca vendime për sistemin e drejtësisë që ka mbetur në mes. Çdo bëjmë për këtë punë? Kemi sistemin zgjedhor se zgjedhjet lokale po afrojnë. Hajde t’i diskutojmë edhe këto ku pritet interesi dhe ku e afektojnë zgjedhjet lokale Kushtetutën e vendit.

Kemi një sërë punësh të tjera të mëdha për t’u bërë. Këto duhen hedhur për diskutim publik, të bëhet temë, por ato 10 juristë që ka PD i kanë shkruar ato dhe po i çojnë në parlament. Ka ende qytetarë që mendojnë se komuna është për fshatarët dhe bashkia për qytetarët, nuk e bëjnë ende ndarjen, por për sa kohë mbetemi në këtë lloj niveli them se kjo është një fushatë e mangët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat