Vuante nga tumori në kokë, vdes babai i Lulzim Bashës

Shqipëria

Vuante nga tumori në kokë, vdes babai i Lulzim Bashës

Më: 31 tetor 2021 Në ora: 19:08
Lulzim Basha

(E plotësuar) - Ka humbur jetën, babai i Kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Xhelal Basha ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Basha kishte qëndruar për një kohë të gjatë në spital por nuk ka arritur që të mposht sëmundjen që i ka marrë dhe jetën.

Image

***

Ka humbur jetën, babai i Kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Mësohet se Xhelal Basha vuante nga tumori në kokë.

Vdekjen e Xhelal Bashës e kanë raportuar mediat në Shqipëri.

Vijon...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat