E rëndë/ Vëllai tenton të vrasë vëllanë, më parë i kishte çarë gomat e makinës

Shqipëria

E rëndë/ Vëllai tenton të vrasë vëllanë, më parë i kishte çarë gomat e makinës

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 10:22
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku vëllai ka tentuar të vrasë me thikë vëllanë, pasi më parë i kishte çarë edhe xhamat e makinës.

Burime policore bëjnë me dije se nga specialistët e seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë arrestimi i shtetasit A.Z., 50 vjeç, banues në fshatin Starovë.

Pasi nën efektin e alkoolit, ka çarë gomat e mjetit dhe ka tentuar ta godas me mjet prerës vëllain e tij shtetasin P.Z., 53 vjeç, banues në Starovë, Berat.

Policia vijon hetimet për ngjarjen, ndërkohë që materialet i janë dërguar prokurorisë së Beratit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat