Shqiptarit i kapen 48 kg marijuanë e një pako kokainë

Shqipëria

Shqiptarit i kapen 48 kg marijuanë e një pako kokainë

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 12:55
Ilustrim

Një aksion anti drogë është zhvilluar ditën e sotme në aksin Kakavijë-Janinë ku janë sekuestruar 48 kg e 850 gramë marijuanë.  

Burimet  bëjnë me dije se droga është kapur në vendin e quajtur Kallpaq.

Sipas mediave greke, në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit tip “Seat Altea”, shtetas shqiptar.

Mësohet se droga u gjet në vende të improvizuara enkas në shasinë e mjetit, ku ishin futur 50 pako që përmbanin 48 kg 850 gr marijuanë dhe një pako me 24.7 gr kokainë dhe u sekuestruan 300 euro dhe 1 celular

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat