Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit

Shqipëria

Mbahet ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, Meta e Rama përkrah njëri-tjetrit

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 10:18
Pamje nga videoja

Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele krahë njëri tjetrit kanë qenë të pranishëm në ceremoninë e ngritjes së Flamurit në Vlorë, në kuadër të 109 vjetorit të Pavarësisë.

Gjithashtu në Vlorë në kuadër të Ditës së Flamurit ndodhet edhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

Ndërkaq pas ngritjes së flamurit presidenti Meta, kryeministri Rama, Së bashku me kryetarja e e Kuvendit dhe  kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli kanë kryer ritet e kësaj ceremonie, për pavarësinë e vendit.

Ndërkohë kujtojmë se shqiptarët këtë të dielë festojnë 109 vjetorin e krijimit të shtetit shqiptar, ku në 28 nëntor të 1912 është ngritur Flamuri në Vlorë nga Ismail Qemali.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat