28 Nëntori/ Sheshi “Omonia” në Athinë ‘vishet’ kuqezi

Shqipëria

28 Nëntori/ Sheshi “Omonia” në Athinë ‘vishet’ kuqezi

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 17:24
Foto

Me rastin e festimit të ditës së flamurit dhe festës kombëtare shqiptare, bashkia e Athinës ka vendosur që sheshi me simbolikë të madhe për mijëra emigrantë shqiptarë “Omonia” të ndriçohet kuq e zi.

Ka qenë një vendim i kryetarit të bashkisë Kostas Bakojanis në respekt të komunitetit më të madh të emigrantëve që jetojnë në Greqi.

Kjo është hera e parë që bashkia e kryeqytetit helen vlerëson një komunitet emigrantësh që jetojnë në vend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat