Shi dhe erë e fortë në Tiranë, probleme me energjinë elektrike në disa zona

Shqipëria

Shi dhe erë e fortë në Tiranë, probleme me energjinë elektrike në disa zona

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 20:19
Foto ilustrim

Moti i keq me reshje shiu dhe erë ka shkaktuar sot probleme në rrjetin e shpërndarjes në disa zona të Tiranës.

OSHEE njofton se ka probleme në disa fidera të NST Kashar, Qendër dhe Traktora.

Për pasojë, pa energji elektrike kanë mbetur pjesërisht zona e Yzeberishtit, Bulevardi “Migjeni” Kashar, rrugët “Azem Meshi” dhe “Engjell Mashi”.

Në zonën Ali Demi raportohet për dëmtim rrjeti nga palë të treta. Pa drita janë zonat rreth “tregu elektrik”, “burgu i grave” dhe rruga “Sali Nivica”.

Sipas OSSH, dy grupe pune ndodhen në terren, por moti i keq ka vështirësuar punën e tyre duke sjellë vonesa në riparimin sa më shpejt të avarive.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat