Meteorologia zbulon zonat ku do të ketë reshje dëbore gjatë javës

Shqipëria

Meteorologia zbulon zonat ku do të ketë reshje dëbore gjatë javës

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 09:01
Meteorologia Lajda Porja

Ditën e hënë dhe të martë do të ketë rrebeshe shiu në zonat perëndimore, përgjatë vijave bregdetare.

Gjatë të martës do të jenë më të pakta reshjet e shiut në zonat malore, por në këto zona do të ketë prezencë të reshjeve të dëborës.

Meteorologia Lajda Porja parashikoi se ditën e nesërme do të kemi një rënie të temperaturave dhe reshje dëbore në zonat lindore, verilindore dhe në juglindje deri në rrethinat e Librazhdit.

Të mërkurën pritet të ketë një ndërprerje të reshjeve, të cilat do të rikthehen të enjte në formë shiu në zonat e ulëta dhe në formë dëbore në zonat malore.

Reshjet e dëborës do të jenë prezente të premten, në zonat me lartësi 400 metra mbi nivelin e detit. Edhe fundjava parashikohet me mot të paqëndrueshëm.

E mërkura do të jetë dita më e ftohtë e javës, ku termometri do të shkojë deri në -7 gradë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat