Deti kthen mbetjet urbane! Dalin në plazhin e Lungomares, bashkia i pastroi pas pak orësh

Shqipëria

Deti kthen mbetjet urbane! Dalin në plazhin e Lungomares, bashkia i pastroi pas pak orësh

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 15:45
Foto

Reshjet e shiut përmbytën disa rrugë të qytetit të Vlorës dje në mbrëmje.

Puna për hapjen e kanalizimeve vijoi gjithë natës, ndërsa mëngjesin e kësaj të hëne, deti ka nxjerrë në breg një sasi të madhe mbetjesh urbane.

Ato shkaktohen në det nga përrenjtë, e kanalizimet ku gjatë gjithë kohës janë hedhur mbetje.

Punonjësit e bashkisë së Vlorës, vijuan punën për pastrimin e bregut përgjatë Lungomares për largimin e mbeturinave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat