Merret vendimi! Vaksinimi i detyruar për këto kategori punonjësish

Shqipëria

Merret vendimi! Vaksinimi i detyruar për këto kategori punonjësish

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 14:30
Rakacolli

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka nisur mbledhjen e radhës ku po analizohet situata me pandeminë në vend.

Deri më 31 dhjetor të gjithë punonjësit e administratës publike, super marketeve dhe qendrave tregtare duhet të vaksinohen.

Rakacolli: Deri më 31 dhjetor punonjësit e administratës, super marketeve dhe qendrave tregtare duhet të vaksinohen.

Më 4 dhjetor ndaj tyre do të kërkohet karta e vaksinimit, ose në të kundër do të duhet që çdo 5 ditë do tu duhet një tampon negativ.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat