Braktisi fëmijët e mitur, procedohet penalisht 27 vjeçarja

Shqipëria

Braktisi fëmijët e mitur, procedohet penalisht 27 vjeçarja

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

Një 27 vjeçare është proceduar penalisht nga policia e Vlorës pasi ka braktisur fëmijët e saj të mitur.

Policia ka bërë me dije se e proceduara është shtetasja A.T. 27 vjeç, e cila është larguar nga banesa dhe ka vendosur që të lërë fëmijët e saj vetëm. Ajo do të akuzohet për veprën penale “Braktisja e fëmijëve të mitur”.

“Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë, proceduan penalisht për veprën penale “Braktisja e fëmijëve të mitur”, shtetasen A.T., 27 vjeçe, banues në Vlorë, pasi është larguar nga banesa dhe ka braktisur fëmijët e saj të mitur.

Materialet i kaluan Prokurorisë,për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat