Qytetarët njoftojnë grumbullim për një vjetorin e vrasjes së Klodian Rashës

Shqipëria

Qytetarët njoftojnë grumbullim për një vjetorin e vrasjes së Klodian Rashës

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 19:13
Klodian Rasha

Të nesërmen do të mbahen homazhet përkujtimore për 1 vjetorin e vdekjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha i cili u vra në mbrëmjen e 8 dhjetorit 2020 duke u qëlluar me armë nga efektivi policisë Nevaldo Hajdaraj, pasi kishte shkelur orën policore.

Qytetarët kanë njoftuar se të mërkurën në datë 8 dhjetor në orën 18:00 do mbahen homazhe përkujtimore për Klodian Rashën përballë institucionit të Ministrisë së Brendshme.

Kujtojmë që pas lajmit të bërë publik vitin e kaluar, një numër i madh qytetarësh u ngrit në protesta të organizuara në çdo qytet të Shqipërisë.

Image
Njoftimi

Po ashtu,  pati shumë përplasje me forcat e policisë të cilat përdorën edhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat e protestuesve

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat