“Çmendet” moti, temperatura nën 0°C/ Njihuni me parashikimin javor

Shqipëria

“Çmendet” moti, temperatura nën 0°C/ Njihuni me parashikimin javor

Më: 13 dhjetor 2021 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Në vend po shihet qartë që reshjet e shiut janë pakësuar dhe janë ndërprerë në shumë zona.

Përmirësimi i motit do të vijojë edhe gjatë javës.

Në qarkullim do të ketë masa ajri të ftohta të cilat do të sjellin kryesisht rënie temperaturash me më së shumti ngrica përgjatë akseve rrugore.

Në zona të thella malore dëbora parashikohet të mbesë e grumbulluar si shkak i temperaturave të ulta.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 dhe 4 ballë.

Image
Temperaturat gjatë javës
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat