Berisha: Futja e banditëve të armatosur në seli, akt i shëmtuar i Bashës

Shqipëria

Berisha: Futja e banditëve të armatosur në seli, akt i shëmtuar i Bashës

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 14:37
Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon t’i qëndrojë akuzave të tij për persona të armatosur në selinë e PD.

“Pakica duhet të pranojë sundimin e saj brenda rregullave dhe normave që janë universale, mbyllja e dyerve të selisë për PD nga peng Basha apo Lul brava është akt i shëmtuar siç është i shëmtuar futja e eksponentëve të armatosur të qeverisë dhe banditëve në selinë e demokratëve, kjo është shtëpia e lirisë dhe jo e armëve.

Këta zotërinj anëtarë të komisionit të përkohshëm që ka bërë lojë me brava në mënyrë të turpshme e ka nisur dhe bitisur Lulzim Brava, por s’ka bravë forcë që mund të ndalojë kë të revolucion pa zbatuar vendimet e anëtarëve të tij”, tha Berisha.

Këto akuza Berisha i ka bërë fillimisht kur shkoi për herë të parë në selinë e PD bashkë me grupin e Rithemelimit, pasi kishin votuar shkarkimin e kryedemokratit Lulzim Basha në Kuvendin e organizuar nga ish-kryeministri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat