Babai qëllon me armë për të vrarë djalin, pastaj arratiset nëpër male

Shqipëria

Babai qëllon me armë për të vrarë djalin, pastaj arratiset nëpër male

Më: 31 dhjetor 2021 Në ora: 09:29
Ilustrim

Një burrë në fshatin Ferr-Shkopet të Kurbinit, Preng Gega, ka qëlluar me pistoletë në drejtim të djalit të tij për ta vrarë, po fatmirësisht i biri i ka dredhuar plumbit. 

Policia, pas marrjes së njoftimit së në fshatin Ferr-Shkopet kishte një konflikt në familje dhe se babai kishte qëlluar me armë në drejtim të djalit, ka shkuar menjëherë në adresën e dhënë.   

Falë hetimeve shpejta dhe pas disa orësh ndjekjeje, u bë e mundur kapja e Gegës, që i dha fund përshkallëzimit të mëtejshëm të konfliktit at e bir.

Policia tha se “ky shtetas, pas një konflikti të çastit, ka qëlluar me një armë zjarri në drejtim të djalit të tij, shtetasit L. G., banues në Ferr-Shkopet, Kurbin, pa i shkaktuar lëndime.  Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat