​COVID-19 në Shqipëri, tre të vdekur e 14 persona në gjendje të rëndë

Shqipëria

​COVID-19 në Shqipëri, tre të vdekur e 14 persona në gjendje të rëndë

Më: 20 janar 2022 Në ora: 18:17
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 71634 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 2.383 qytetarë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë tre persona të prekur me COVID-19.

Ndërsa 1.754 janë shëruar.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 134 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat