5 humbje jete dhe mbi 2 mijë raste të reja sot me COVID

Shqipëria

5 humbje jete dhe mbi 2 mijë raste të reja sot me COVID

Më: 22 janar 2022 Në ora: 17:56
Foto ilustrim

Pesë qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend nga COVID.

Pacientët që humbën betejën me virusin ishin nga Elbasani, Tirana, Rrësheni dhe Saranda.

Vijon të mbetet ende i lartë numri i të infektuarve. Nga 6,598 testime të kryera janë identifikuar 2,230 raste të reja.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 146 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat