Kapen me pistoletë çakmak në Rinas. Vlera është mijëra euro

Shqipëria

Kapen me pistoletë çakmak në Rinas. Vlera është mijëra euro

Më: 22 janar 2022 Në ora: 18:06
Foto ilustrim

Një shtetas egjiptian është arrestuar me pistoletë me çakmak ndërsa një shtetas sudanez me një shumë të konsiderueshme eurosh në aeroportin e Rinasit.

Shtetasi nga Sudani por me leje qëndrimi në Shqipëri u ndalua në Rinas, ndërsa vinte nga Dubai.

Gjatë kontrollit në vijën e dytë në bagazhin e tij u gjetën 62 mijë euro të padeklaruara në doganë.

Ndërkohë një shtetas egjiptian me vendim dëbimi nga Shqipëria për kalim të paligjshëm të kufirit u ndalua pasi gjatë kontrollit të bagazhit iu gjet një pistoletë çakmak.

Pistoleta ishte futur në një këllëf të zi. Shtetasi egjiptian do të udhëtonte drejt Gjermanisë dhe mbajta e këtij sendi mund të rrezikonte sigurinë e avionit. Ai është intervistuar edhe nga agjentet e antiterrorit për qëllimin e mbajtjes se pistoletës çakmak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat