Njoftim i rëndësishëm i ambasadës gjermane në lidhje me vizat

Shqipëria

Njoftim i rëndësishëm i ambasadës gjermane në lidhje me vizat

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:10
Foto ilustrim

Ambasada Gjermane në Tiranë njofton së fundmi se ditën e nesërme nuk do të jetë në shërbim sektori i vizave për qytetarët.

Në njoftimin e saj, thuhet të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për vizë do të njoftohen për të të dhënat e reja.

Megjithatë, nuk bëhet e ditur arsyeja e këtij vendimi.

NJOFTIMI I AMBASADëS GJERMANE Në TIRANë:

Sektori i vizave qëndron i mbyllur të hënën më 24.01.22. Nuk do të merren aplikime për vizë dhe nuk do të ketë shërbim telefonik. Lutemi në mirëkuptimin Tuaj. Të gjithë aplikuesit do të njoftohen nga ana jonë sapo të jepen takime të reja.

Die Visastelle bleibt am Montag, 24.01.2022 geschlossen. Es ëerden keine Visumanträge angenommen und auch keine telefonischen Anfragen beantëortet. ëir bitten um Ihr Verständnis. ëir informieren alle Antragsteller, sobald neue Termine vergeben ëerden.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat