​Bie numri i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

Shqipëria

​Bie numri i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

Më: 24 janar 2022 Në ora: 18:34
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3.667 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 789 qytetarë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 7 persona të prekur me COVID-19.

Ndërsa 1824 janë shëruar.

Aktualisht, në spitalet COVID po marrin trajtim 129 pacientë, nga të cilët 13 janë në gjendje më të rënduar./A2

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat