Alarm i rremë në Elbasan, pakoja që pulsonte është pajisje elektronike

Shqipëria

Alarm i rremë në Elbasan, pakoja që pulsonte është pajisje elektronike

Më: 28 janar 2022 Në ora: 11:53
Foto ilustrim

Pakoja e dyshimtë që alarmoi sot qytetarët e Elbasanit ishte një mjet elektronik.

Forcat xheniere konfirmuan se nuk kemi të bëjmë me lëndë plasëse.

Prej disa orësh, zona pranë bulevardit të qytetit u rrethua dhe u evakuuar banorët. Nga koshi, dëgjohet një zhurmë pulsuese, ç’ka ka ngritur dyshimet se mund të ishte material shpërthyes.

Me mbërritjen e forcave xheniere, pakoja u ekzaminua dhe më pas u konfirmua se ishte thjesht një mjet elektronik, i hedhur në koshin e mbeturinave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat