E moshuara vdes nga i ftohti/ Fier, nuk kishte drita se ishte debitore

Shqipëria

E moshuara vdes nga i ftohti/ Fier, nuk kishte drita se ishte debitore

Më: 28 janar 2022 Në ora: 12:53
Ilustrim

Një 67 vjeçare nga fshati Ferras i Fierit ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes, teksa jetonte prej shumë vitesh në kushte tejet të mjerueshme dhe në varfëri ekstreme në një kasolle gjysmë të rrënuar.

Liljana Sema ishte nënë e 3 fëmijëve, dy djem dhe një vajze dy prej tyre emigrant në Itali kurse djali i vogël punonte në Sarandë, ndërsa bashkëshorti i ishte ndarë nga jeta vite më parë.

Pikërisht në këto ditë të acarta, ajo është gjetur e vdekur në banesën e saj nga vëllai i saj, Florenc Gjoleka, pasi vetëm pak ditë më parë asaj i ishte prerë furnizimi me energji elektrike nga OSHEE-ja, duke e lënë për pasojë pa ngrohje, vetëm sepse e moshuara nuk kishte paguar një muaj tarifën e energjisë.

Liljana, vuante prej vitesh nga zemra, tensioni dhe probleme të tjera me nervat, por kësaj i është mbivendosur prej shumë vitesh edhe varfëria ekstreme, skamja, uria dhe mungesa e të ardhurave minimale për të mbajtur shpirtin gjallë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat