41-vjeçari arrestohet për armëmbajtje pa leje, në banesë iu gjetën municionet luftarake

Shqipëria

41-vjeçari arrestohet për armëmbajtje pa leje, në banesë iu gjetën municionet luftarake

Më: 28 janar 2022 Në ora: 14:34
Foto ilustrim

Një 42-vjeçar u arrestua këtë të premte në Pogradec për armëmbajtje pa leje.

Në banesën e tij, në fshatin Buzaishtë, policia gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri automatik, tre krehëra fishekësh, një kapsollë detonatore.

Dhe një sasi municioni luftarak, të gjitha pa leje.

Shtetasi me iniciale H.K. do të hetrohet më tej nga Prokuroria e Pogradecit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat