Muaji Mars nis me reshje dëbore në Elbasan, nuk ka probleme në qarkullim

Shqipëria

Muaji Mars nis me reshje dëbore në Elbasan, nuk ka probleme në qarkullim

Më: 1 mars 2022 Në ora: 09:04
Foto nga vendi i ngjarjes

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit ka pasur reshje dëbore në Elbasan. Aktualisht dëbora vijon me intensitet të ulët deri në kuotën 300 metra mbi nivelin e detit.

Deri më tani nuk kemi bllokime rrugësh, por në rast se rritet intensiteti i reshjeve, mund të shfaqen probleme.

As furnizimi me energji elektrike nuk ka shfaqur probleme.

Ndërkohë në darkë, në zonat malore temperaturat do të zbresin nën zero dhe prania e dëborës në rrugë do të krijojë probleme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat