“Dilni këndoni me Malumën”/ Shkodra proteston, mesazhet ironike në pankartat e të rinjve

Shqipëria

“Dilni këndoni me Malumën”/ Shkodra proteston, mesazhet ironike në pankartat e të rinjve

Më: 14 mars 2022 Në ora: 17:49
Protesta

Disa të rinj shkodranë kanë dalë të protestojnë për të gjashtën ditë radhazi kundër rritjes së çmimeve.

“Lufta nuk menaxhohet përmes propagandës. Kam një kërkesë për kryeministrin: mos u tall me protestuesit, me njerëzit në nevojë. Koncerti që po mbahet në Tiranë duhej të ishte anuluar meqë jemi në kohë krize”, u shpreh njëri prej të rinjve.

Nuk mungoi ironia në pankartat që të rinjtë mbanin në duart.

“Edi Rama: Kush shkon në protestën e Mulmës, nderi i kombit. Kush shkon në protest, turp i kombi”

“Premtuat dyfishim pagash, dyfishuat taksat”

“Ministrat me Range Rover, qytetarët në këmbë”, ishin këto disa nga mbishkrimet në pankartat e protestuesve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat