Kikia: Ja çfarë e bëri qeverinë të tundet nga presioni

Shqipëria

Kikia: Ja çfarë e bëri qeverinë të tundet nga presioni

Më: 18 mars 2022 Në ora: 00:32
Mentor Kikia

Gazetari Mentor Kikia në MCN TV, për të folur për rritjen e çmimeve, u shpreh se megjithëse kishte disa paqartësi, protesta arriti të bëjë qeverinë të tundet nga presioni dhe të shqyrtojë disa kërkesa.

"Megjithatë kishte disa pakënaqësi, protesta është një ngjarje e rëndësishme politike, protesta është vetë politikë, mund të mos jetë partiake, por godet politikën dhe kërkon zgjidhje. 

Duhet të ketë objektiv, përndryshe mbarset. Arsyeja për çmimin ishin valvul, protesta është mbarsje për shqetësimin, për korrupsionin në vend.

Protesta e bëri qeverinë të tundet që të ulet, dhe të thotë ca gjëra që ti marrë në shqyrtim nga ky presion", tha Kikia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat