Ngordhja e pulave/ Asnjë alarm për gripin e shpendëve në Fier

Shqipëria

Ngordhja e pulave/ Asnjë alarm për gripin e shpendëve në Fier

Më: 23 mars 2022 Në ora: 12:08
Foto ilustrim

Në rrethin e Fierit deri tani nuk ka probleme me gripin e shpendëve.

Për pasoje nuk ka asnjë shpend të ngordhur.

Jane marrë mostra  për kryerjen e analizave nga 9  stabilimente dhe nuk ka rezultuar asnje rast me infeksion.

Disa stabilimente i perkasin zones bregdetare të Semanit, Darezezes dhe Pishe-Poros, ku kane habitatin e tyre shpendet shtegëtar. Aktualish nuk ka asnjë shpend të infektuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat