Kanabis dhe para brenda servisit, arrestohet pronari 45-vjeç, procedohet penalisht punonjësja

Shqipëria

Kanabis dhe para brenda servisit, arrestohet pronari 45-vjeç, procedohet penalisht punonjësja

Më: 14 prill 2022 Në ora: 16:09
Foto ilustrim

Pronari i një servisi në Durrës është arrestuar, pasi në servisin e tij u gjetën dhe u sekuestruan 300 gramë lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, një peshore elektronike dhe një shumë parash.

Në pranga ka rënë shtetasi G. R., 45 vjeç, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, "Punësimi i paligjshëm" dhe "Fshehja e të ardhurave".  

Ndërkohë është proceduar penalisht 24-vjeçarja, E. L. e punësuar në mënyrë të paligjshme në këtë servis, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”. 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat