Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë - arrestohen 3 persona

Shqipëria

Kontrabandë me ushqime, ilaçe dhe naftë - arrestohen 3 persona

Më: 10 maj 2022 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Policia e Korçës ka sekuestruar një sasi mallrash kontrabandë në autobusin e linjës Greqi-Shqipëri.

Me këtë rast ka arrestuar edhe 3 persona, mes tyre një doganier.

Në pranga kanë rënë F.A., 54 vjeç, banues në fshatin Mollas në Kolonjë, Xh.H., 57 vjeç, banues në Ersekë dhe K.P. 41 vjeç me detyrë doganier, banues në Korçë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në autobusin e shtetasit Xh.H., i shoqëruar nga shtetasi F.A., u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale sasi të konsiderueshme karburanti (naftë), medikamente mjekësore, prodhime letre, pleh kimik, vaj ushqimor dhe vaj automjetesh, mallra për të cilat shtetasit e mësipërm nuk kishin kryer detyrimet doganore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat