Pamje të rënda| Momenti kur Nuredin Dumani ekzekuton vëllain e Talo Çelës

Shqipëria

Pamje të rënda| Momenti kur Nuredin Dumani ekzekuton vëllain e Talo Çelës

Më: 19 maj 2022 Në ora: 18:40
Bujar Çela, Talo Çela

Ky është momenti i vrasjes së vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela, i ekzekutuar nga Nuredin Dumani, i cili u arrestua pak kohë më parë.

Bujar Çela u vra në 19 shtator të vitit 2020 nga Nuredin Dumani rreth orës 05:45 të mëngjesit, ndërsa ishte duke pirë kafe në një lokal në fshatin Bradashesh në Elbasan.

Siç shihet edhe në video Çela qëndron i ulur me dikë tjetër në një tavolinë, kur disa persona i afrohen dhe hapin zjarr direkt ndaj tij. Ndonëse ai përpiqet që të largohet prej aty, autorët e qëllojnë disa herë, Dumani dhe një tjetër person. Pasi një prej atentatorëve e qëllon disa herë në trup dhe kokë, një prej tyre kthehet sërish dhe e qëllon në kokë, si për ta kontrolluar nëse ka ndërruar jetë apo jo.

Bujar Çela asokohe, 62 vjeç punonte si taksist në të zezë. Vrasja e Bujar Çelës u bë nga Nuredin Dumani në një distancë të afërt.

Që prej këtij momenti filloi dhe lufta e ashpër mes Dumanit dhe Talo Çelës të cilët dikur ishin miq të ngushtë, madje pjesë e një bande që grabitën dhe eurot në Rinas.

Kujtojmë që Nuredin Dumani u arrestua mesnatën e 30 marsit në një apartament në Fier, ku u gjet i plagosur pas një përplasjeje me armë në fshatin Papër në Elbasan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat