Veliaj pret kryebashkiakun e Roterdamit/ Thirrje tifozeve për festë dhe paqe

Shqipëria

Veliaj pret kryebashkiakun e Roterdamit/ Thirrje tifozeve për festë dhe paqe

Më: 25 maj 2022 Në ora: 08:46
Veliaj pret kryebashkiakun e Roterdamit/ Thirrje tifozeve për festë dhe paqe

Kryebashkiaku i Roterdamit Ahmed Aboutaleb ka mbërritur në Tiranë të martën në mbrëmje për finalen mes Romës dhe Feynoord që do të mbahet sot në Air Albania.

Ka qenë kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ai që ka ndarë një foto teksa shtrëngon duart me Aboutaleb.

Veliaj u ka bërë thirrje tifozëve të festojnë në paqe në respekt të qytetit dhe ekipeve që do të luajnë në finale.

“Mirë se erdhe në Tiranë për ndeshjen Roma-Feynoord miku im, Ahmed Aboutaleb – kryebashkiak i Rotterdamit!

U kërkojmë të gjithë tifozëve të festojnë në paqe, në respekt të qytetit dhe ekipeve që do të luajnë në finale.

Mezi pres nesër ardhjen e kryetarit të Bashkisë së Romës, Roberto Gualtieri”, shkruan Veliaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat