Dy takime në selinë e PD/ Berisha mbledh grupin e “Rithemelimit”, Alibeaj deputetët “e tij”

Shqipëria

Dy takime në selinë e PD/ Berisha mbledh grupin e “Rithemelimit”, Alibeaj deputetët “e tij”

Më: 26 maj 2022 Në ora: 12:32
Sali Berisha

Në selinë e PD janë duke u zhvilluar dy mbledhje njëkohësisht.

Ndërkohë që Enkelejd Alibeaj po zhvillon një mbledhje me grupin parlamentar nga ana tjetër po në selinë e PD, Sali Berisha dhe pjesëtarë të tjerë të grupit të Rithemelimit.

Gazetari i Panorama, Mariglen Kume raporton se në mbledhje janë të pranishëm Flamur Noka, Gent Strazimiri, Edi Paloka Ivi Kaso, Luçiano Boçi dhe Eno Bozdo.

Mësohet se Berisha me anëtarët e Rithemelimit janë duke diskutuar për listën e anëtareve të kryesisë që zgjedhën të shtunën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat