Shpërthim me tritol në banesën e oficerit të policisë në Shkodër, dëmtohet automjeti i parkuar! Policia jep detajet

Shqipëria

Shpërthim me tritol në banesën e oficerit të policisë në Shkodër, dëmtohet automjeti i parkuar! Policia jep detajet

Më: 2 qershor 2022 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Një shpërthim me tritol është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së enjtes në banesën e efektivit Pëllumb Vukaj në Shkodër.

Policia bën me dije se shpërthimi ka ndodhur në murin e banesës së efektivit dhe për pasojë ka vetëm dëme materiale ndërkohë që është dëmtuar edhe automjeti i parkuar.

Tashmë grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë ngjarje.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 02:25, në fshatin Hot i Ri, Shkodër, pranë murit të banesës së shtetasit, P. V., 49 vjeç, oficer policie në Komisariatin e Policisë Shkodër, ka shpërthyer lëndë plasëse.

Për pasojë ka vetëm dëme materiale në banesë, si dhe është dëmtuar edhe mjeti i tij tip Benz, i parkuar para banesës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, po punon për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të kësaj ngjarjeje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat