72 orë luftime, Ushtria shqiptare nis aksionin. Forcat e Armatosura dalin me njoftimin e rëndësishëm

Shqipëria

72 orë luftime, Ushtria shqiptare nis aksionin. Forcat e Armatosura dalin me njoftimin e rëndësishëm

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 09:33
Ushtria shqiptare

Ushtria shqiptare ka kryer një tjetër stërvitjet me mbështetjen e ekipit trajnues amerikan të SFAB.

Bëhet e ditur se në stërvitjen e fundit 3-ditore mori pjesë Grup Batalioni i Këmbësorisë së Lehtë.

“Përfundon stërvitja e dytë 72-orëshe, e Grup Batalionit të Këmbësorisë së Lehtë.

Image
Ushtria shqiptare

Gjatë kësaj stërvitje, u testuan të gjithë kapacitetet operacionale të GBKL, me mbështetjen e ekipit trajnues amerikan të SFAB”, njofton FA me anë të një postimi në rrjetet sociale, ku janë shpërndarë edhe pamjet nga stërvitja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat