Vetëvritet adoleshentja, dyshohet se shkaku ishte gjendja e vështirë ekonomike e familjes

Shqipëria

Vetëvritet adoleshentja, dyshohet se shkaku ishte gjendja e vështirë ekonomike e familjes

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 15:48
Foto ilustrim

Pa bërë ende 17-vjeçe një vajzë në lagjen “Shën Koll”  në  Elbasan i dha fund jetës duke u vetëvarur në shtëpinë e saj.

Vajza jetonte së bashku me nënën dhe dy motrat e saj në gjendje të vështirë ekonomike, ndërsa babai kishte ndërruar jetë dy vite më parë.

Mendohet se shkaku kryesor i aktit të rëndë ka qenë gjendja e vështirë ekonomike në të cilën familja jetonte.

Megjithatë policia dhe eksperte të prokurorisë janë duke hetuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve të vetëvrasjes së adoleshentes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat