Tirana “përvëlohet” nga i nxehti, Korça përfshihet nga një stuhi breshëri

Shqipëria

Tirana “përvëlohet” nga i nxehti, Korça përfshihet nga një stuhi breshëri

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:10
Foto ilustrim

Prej disa ditësh Tiranë dhe shumë qytetet të vendit janë përfshirë nga i nxehti afrikan.

Kjo ka bërë që temperaturat të arrijnë në 39 gradë celcius.

Por, në rrethin e Korçës situata paraqitet krejt ndryshe.

Sipas informacioneve fshati Rrëmbec i Maliqit është i përfshirë nga një stuhi breshëri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat