E rëndë/ Nëna hidhet me foshnjën e porsalindur në krah nga kati i dytë i maternitetit

Shqipëria

E rëndë/ Nëna hidhet me foshnjën e porsalindur në krah nga kati i dytë i maternitetit

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 22:39
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës mbrëmjen e kësaj të shtune.

Korrespondentja e Panorama.al, bën me dije se një nënë bashkë me fëmijën e saj të porsalindur është hedhur nga kati i dytë i maternitetit në qytetin e Sarandës.

Gruaja është identifikuar si Mandolina Jashari, 35 vjeç nga Durrësi.

Ajo është transportuar, së bashku me foshnjën në urgjencën e spitalit, ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore, jashtë rrezikut për jetën. Burime bëjnë me dije se është në gjende të mirë shëndetësore.

Sarandë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 22:00 , dyshohet në kushte depresioni është vetëhedhur nga kati i dytë i maternitetit, Sarandë, shtetasja M. J., 35 vjeçe, së bashku me fëmijën e saj të porsalindur.

Si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, momentalisht jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat