Hidhet nga ballkoni maternitetit/ Sarandë, mjekët e penguan 35-vjeçaren të dilte në rrugë

Shqipëria

Hidhet nga ballkoni maternitetit/ Sarandë, mjekët e penguan 35-vjeçaren të dilte në rrugë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 12:48
Foto ilustrim

Të shtunën në mbrëmje një grua bashkë me foshnjën e porsalindur ra nga kati i dytë i maternitetit të Sarandës, teksa tentonte të largohej nga materniteti pa miratimin e mjekëve.

Mandolina Jashari dhe foshnja menjëherë u transportuan në urgjencën e spitalit ku edhe morën ndihmën e parë.

Mjeku  shpjegon se vetëm nëna është dëmtuar, ndërsa foshnja nuk ka asnjë lëndim, pasi e ka mbrojtur e ëma gjatë rënies.

Gruaja është nënë e 6 fëmijëve dhe mësohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ajo donte të largohej nga spitali por mjekët nuk e lejonin pasi nuk ka një banesë, ku mund të strehojë foshnjën.

Drejtuesit e spitalit i dërguan një kërkesë zyrës sociale të bashkisë Sarandë, ku i kërkojnë që gruas bashkë me foshnjën ti sigurohet strehim

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat