Temperatura të larta deri në 38 gradë, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Shqipëria

Temperatura të larta deri në 38 gradë, ja si do të jetë moti për ditën e sotme

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Këtë të hënë këtë të hënë në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime dhe mjegull në zonën perëndimore, ndërsa në veri-lindje dhe jug-lindje do te këtë vranësira mesatare.

Sipas parashikimeve temperaturat e ajrit në mëngjes do të jenë 18-23 °C.

Ndërsa gjatë ditës 35 °C në veri deri në 34-38°C në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek me dallgëzim 4 ballë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat