Kokainë e ndarë në doza dhe gati për ta shitur/ Arrestohen 2 të rinj në Tiranë

Shqipëria

Kokainë e ndarë në doza dhe gati për ta shitur/ Arrestohen 2 të rinj në Tiranë

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 11:04
Foto ilustrim

Policia e Tiranës ka zhvilluar operacionin ‘Stacioni i fundit’, si rezultat i të cilit u arrestuan dy të rinj.

Në pranga u vu një 21-vjeçar me iniciale E.B. dhe një 24-vjeçar me inicial H.V. Dy të rinjtë tentuat të transportonin me makinë , me qëllim shitjen, doza me lëndë të dyshuar narkotike kokainë.

Ata u kapën në rrugën “Isuf Elezi”, ku gjatë kontrollit fizik, iu gjet dhe iu sekuestrua, në cilësinë e provës materiale, sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, e ndarë në doza, gati për shitje. Pasi siguronin lëndën narkotike, e ndanin atë në porcione të vogla, të cilat më pas i shisnin në zona të ndryshme të Tiranës.

Vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të veprimtarive kriminale të kryera nga këta shtetas. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat