Plagosja e 51-vjeçarit në Mirditë, Gjykata vendos masën arrest me burg për autorin

Shqipëria

Plagosja e 51-vjeçarit në Mirditë, Gjykata vendos masën arrest me burg për autorin

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:36
Foto ilustrim

Autori i plagosjes së 51-vjeçarit Martin Prenga mbrëmjen e së premtes në zonen e Fanit në Mirditë, do të qëndrojë në burg.

Florian Gjoka u njoh me masen e sigurisë ne Gjykatën e Lezhës.

Ne seancen gjyqësore të zhvilluar me dyer te mbyllura.

Pasi dëgjoi palet gjyqtari Artan Hajredinaj e cilësoi te ligjishem arrestimin e 21-vjeçarit dhe vendosi ndaj tij masen e sigurisë “Arrest në burg” pa afat për veprat penale “Vrasja me paramendim” e mbetur në tentativë dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat