PD-ja njofton policinë për protestën: Nisim para selisë blu e përfundojmë në kryeministri

Shqipëria

PD-ja njofton policinë për protestën: Nisim para selisë blu e përfundojmë në kryeministri

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 16:31
Selia e PD

Partia Demokratike ka njoftuar, me shkresë, policinë e Tiranës për protestën që do të mbahet nesër në kryeqytet.

Sipas PD-së, marshimi nis nga selia blu në orën 19:00 dhe përfundon para kryeministrisë në orën 21.00.

Sali Berisha njoftoi për protestën e shtatë korrikut disa javë më parë, si një reagim kundër qeverisë dhe rritjes së çmimeve të produkteve dhe karburanteve.

Në kohën kur Parti Demokratike vijon të jetë e përçarë, kjo protestë është dhe një sfidë individuale për vetë Berishën, që kërkon të konfirmojë pozicionin e tij në krye të partisë më të madhe opozitare në vend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat