Guardia di Finanza operacion në Vlorë/ Sekuestrohen 600 kg kanabis, 2 skafe çuan drogën në një velierë. 3 të arrestuar

Shqipëria

Guardia di Finanza operacion në Vlorë/ Sekuestrohen 600 kg kanabis, 2 skafe çuan drogën në një velierë. 3 të arrestuar

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 13:11
Foto ilustrim

600 kg kanabis janë sekuestruar në Vlorë, ndërsa në pranga kanë rënë tre persona.

Burime për ABC bëjnë të ditur se operacioni për kapjen e drogës është zhvilluar nga njësia italiane Guardia di Finanza dhe policia e Vlorës.

Operacioni në fjalë është zhvilluar ditën e djeshme në vendin e quajtur Gjiri i Arushës. Tre skafistët e kanë shkëmbyer sasinë e kanabisit në det, ndërsa kanë lëvizur me një skaf dhe e kanë ngarkuar kanabisin në një velierë e cila po i priste në det.

Sapo është kryer shkëmbimi, ka ndërhyrë Guardia di Finanza dhe policia e Vlorës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat