Përfshihet nga flakët mali në Rrubik, terreni i thyer vështirëson punën e zjarrfikësve

Shqipëria

Përfshihet nga flakët mali në Rrubik, terreni i thyer vështirëson punën e zjarrfikësve

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 18:03
Foto nga vendi i ngjarjes

Një sipërfaqe e konsiderueshme pyjore është përfshirë nga flakët ditën e sotme në afrësi të Rrubikut, pranë kthesës për në Burrel.

Zona e përfshirë nga flakët përbëhet a një terren i thyer, që krijon vështirësi në infrastrukturë për zjarrfikëset.

Siç shihet nga fotot, zona është e pabanuar dhe nuk ka rrezik për dëme njerëzore apo banesa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat