Ulje e ndjeshme temperaturash, shi dhe breshër, çfarë ndodh me motin në fundjavë

Shqipëria

Ulje e ndjeshme temperaturash, shi dhe breshër, çfarë ndodh me motin në fundjavë

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Temperaturat do të pësojnë një ulje të ndjeshme duke nisur nga dita e nesërme. Sipas sinoptikanëve gjatë ditës së premte moti do të karakterizohet nga vranësira të dendura, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe breshër në disa zona malore, si dhe me shkarkesa elektrike.

Gjatë ditës së nesërme temperaturat nuk priten t’i kalojnë 30 gradë celcius.

Ndërkohë sa i përket ditës së shtunë dhe të diel temperaturat do të vijojnë të ulen edhe më tej, ku do të arrijnë në 27 gradë celcius sa i përket vlerave maksimale.

Gjithashtu përgjatë fundjavës priten rrebeshe shiu në të gjithë territorin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat