Plagosi me thikë fqinjin në Korçë, arrestohet autori! Konflikti nisi për çështje pronësie

Shqipëria

Plagosi me thikë fqinjin në Korçë, arrestohet autori! Konflikti nisi për çështje pronësie

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 13:14
Foto ilustrim

Policia e Korçës ka dhënë njoftimin zyrtar mbi plagosjen me thikë të një 60-vjeçari nga fqinji i tij.

Sipas bluve, konflikti ka ndodhur për motive pronësie, ku pas debatit, shtetasi N.P. goditi me thikë fqinjin e tij, shtetasin R.B.

Ky i fundit është shtruar në spitalin e Korçës ku aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Menjëherë pas ngjarjes, policia ka shoqëruar në komisariat autorin e ngjarjes për veprime të mëtejshme hetimore.

Njoftimi i policisë:

Plagosi me mjet prerës gjatë një konflikti një shtetas tjetër, kapet menjëherë pas ngjarjes, autori i dyshuar i plagosjes.

Më datë 14.08.2022, rreth orës 12:15, në lagjen nr. 4, Korçë, shtetasi N. P., rreth 68 vjeç, gjatë një konflikti i cili dyshohet të ketë ndodhur për motive pronësie, ka plagosur me mjet prerës (thikë) shtetasin R. B., 60 vjeç, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i ngjarjes N. P., ndodhet i shoqëruar në ambientet e Komisariatit për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat