I keni lënë pushimet për gjysmën e dytë të gushtit, mësoni se çfarë ndodh me motin ditën e mërkurë

Shqipëria

I keni lënë pushimet për gjysmën e dytë të gushtit, mësoni se çfarë ndodh me motin ditën e mërkurë

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 00:23
Foto ilustrim

Për të gjithë ata që janë me pushime, ka lajme të mira sa i përket motit. Ndërkohë që ditën e martë u rikthyen reshjet e shiut, e mërkura do të sjellë një përmirësim të dukshëm sa i përket kushteve atmosferike, por edhe rritje të temperaturave.

Ditën e mërkurë në vend do të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme të cilat do të sjellin përgjithësisht mot të kthjellët. Në relievet malore parashikohen vranësira të pakta e mesatare në mesditë e më tej mot i kthjellët në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare e përkohësisht në orët e mesditës përgjatë brigjeve të Jonit e vrullshme. Valëzimi në dete të forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                             

në zona malore 15 deri 30°C                                                                                                                                                          

në zona e ulëta 18 deri 35°C                                                                                                                                                                

në zona bregdetare 21 deri 33°C

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat