Berisha akuza Ramës nga Këshilli Kombëtar i PD-së: Po mbron “Putinin e vogël”, është kthyer në vasal të...!

Shqipëria

Berisha akuza Ramës nga Këshilli Kombëtar i PD-së: Po mbron “Putinin e vogël”, është kthyer në vasal të...!

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 17:47
Sali Berisha

Ka nisur rreth orës 17:00 të kësaj të hëne mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Në fjalën hyrëse të mbledhjes, ish-kryeministri Berisha u ndal tek ato që ai i cilësoi qëndrimet antishqiptare të kryeministrit Rama, duke u kthyer në një vasal të Beogradit.

“Kjo mbledhje e Këshillit Kombëtar bëhet në një moment kritik për vendin shoqërinë dhe kombin shqiptar. Siç ndiqni situatën, Edi Rama çdo javë, çdo muaj zhytet gjithnjë e më thellë në vasalitet të plotë ndaj presidentit serbomadh Aleksandër Vuçiç dhe Beogradit. Në rast se ju merrrni diskurin e tij të muajit të fundit, në këtë diskur, njeriun më të mbrojtur, më të cituar në rajon dhe në botë, në fjalimet e Edi Ramës do të gjeni Aleksandër Vuçiç.

Ky vasali i tij kalon nga samiti në samit, nga takimi në takim duke mbrojtur një Putin të vogël në rajon. Duke i dhënë këshilla Europës dhe botës, duke justifikuar plotësisht rreshtimin e Vuçi me Rusinë dhe kundër sanksioneve të BE-së.çDuke i paraqitur kërkesën për sanksionimin e Vuçiçit si një kërkesë që rrezikon paqen dhe stabilitetin. E vërteta është se prapa mbrojtjes që Edi Rama po i bën aksit Moskë-Beograd qëndron Vasaliteti i tij ndaj Beogradit dhe indirect ndaj Moskës. Në këtë diskur, Edi Ram, në mënyrë absoluutisht antishqiptare dhe çnjerëzore u thotë shqiptarëve dhe botës, se unë nuk bie dakord me Albin Kurtin për qëndrimin ndaj të shkuarës”, tha Berisha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat