Rama: Me buxhetin e ri rritje pagash për zjarrfikësit, mësuesit, mjekët

Shqipëria

Rama: Me buxhetin e ri rritje pagash për zjarrfikësit, mësuesit, mjekët

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 09:17
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me qytetarë tha se do të ketë një rritje tjetër për zjarrfikësit.

Rama: Paga për zjarrfikësit është një rritje që as nuk i përgjigjet kërkesës së bërë prej tyre me të drejtë dhe as objektivit tonë.

Pasi është rritje për këtë tre mujor. Me buxhetin e ri do të ketë për zjarrfikësit një tjetër rritje siç do të ketë për mjekët, infermierët dhe mësuesit.

Ngaqë nuk e kemi shpjeguar si duhet ky është vetëm hap i parë në këtë fundviti për të filluar i për të gjitha kategoritë e tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat